wizyt
Dzisiaj: 0Wszystkich: 4551

o rasie

 • Aliah

  aktywności

   

  Owczarek australijski, zwany również jako aussie to rasa znana ze swojej inteligencji, energii i chęci do pracy. Są to psy pasterskie, które tradycyjnie pracowały na farmach, pomagając w pilnowaniu stada i wykonywaniu różnych zadań. Dlatego też potrzebują one aktywności fizycznych i umysłowych, aby pozostać szczęśliwe i rozwijać się poprawnie.

  Bardzo często ludzie zastanawiają się czy wybrać owczarka australijskiego czy border collie. Tak jak rozumiem obie rasy, bordery najbardziej kochają swoje zajęcie a owczarki australijskie swojego człowieka, dla którego są w stanie zrobić wszystko.

  Kliknij na obrazek i zobacz aktywności, które mogą być idealne dla owczarka australijskiego. Sprawdź co robimy z naszymi psami aby czuły się szczęśliwe.

 • temperament.jpg

  temperament

  Planujesz zakup owczarka australijskiego? Hola! Hola! Najpierw poczytaj :)

  Nikt, spośród tych, którzy mają owczarka australijskiego nie mógłby wyobrazić sobie doskonalszej rasy psa. Mówi się, że aussie są jak chipsy - naprawdę trudno poprzestać na jednym. Inteligencja, niezawodność, wszechstronność, lojalność i gotowość do każdej aktywności - to najwspanialsze cechy owczarka australijskiego. Niestety, cechy uznawane za jego największe zalety sprawiają, że nie nadaje się on „dla każdego”. Możesz zapomnieć o spokojnej wizycie w toalecie bo aussie z pewnością podąży za Tobą i będzie starał się jak najbardziej pomóc w każdej czynności. Odczyta Twój wyraz twarzy, będzie starać się za każdym razem odgadnąć to co miałeś na myśli, rozumie najwięcej słów ze wszystkich ras. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie swojego pierwszego „aussie” należy dobrze się zastanowić, czy jego temperament będzie odpowiadał naszemu stylowi życia. Owczarek australijski jest psem nastawionym maksymalnie na swojego człowieka i zrobi wszystko by go zadowolić.  Praca, czas spędzony z właścicielem i aktywna zabawa – to właśnie one nadają sens życia każdego owczarka australijskiego. Kliknij na zdjęcie aby dowiedzieć się więcej. 

 • wzorzec-rasy.jpg

  wzorzec rasy

   

  Wzorzec FCI nr 342/05.06.2009

  OWCZAREK AUSTRALIJSKI (FCI 342) (AUSTRALIAN SHEPHERD)

  KRAJ POCHODZENIA: USA

  DATA OPUBLIKOWANIA OBECNEJ WERSJI WZORCA: 26.03.2009

  UŻYTKOWOŚĆ: Pies pasterski i gospodarski.

  KLASYFIKACJA FCI: Grupa I Psy pasterskie i zaganiające. Sekcja 1 Psy pasterskie. Bez prób pracy.

 • zdrowie[1].jpg

  zdrowie

   

  Zdrowie rasy stanowi fundamentalną wartość przy prowadzeniu hodowli i posiadaniu psa jako członka rodziny. Choć owczarki australijskie uważane są za zdrową rasę o dużej sprawności, niekiedy zdarzają się pewne problemy o których warto wiedzieć. Część chorób ma możliwość dokładnej diagnostyki konkretnym badaniem klinicznym lub genetycznym. Inne można jedynie poznać obserwując objawy chorobowe oraz daną linię i psy z podobnym pochodzeniem. Biorąc psa zarówno z profesjonalnej hodowli jak i ze schroniska/fundacji trzeba liczyć się z tym, że w pewnym momencie życia może zachorować co może mieć wpływ na wspólne życie lub generować koszty leczenia. Zdrowie psa w znacznej mierze zależy od genetyki, prowadzenia psa przez właściciela, diety oraz czynników środowiskowych.

  W tej publikacji opowiem Ci o chorobach oraz wadach występujących w rasie, statystykach występowania, jak rozpoznać, jak leczyć i z czym trzeba się zmierzyć w razie ich wystąpienia. Dowiesz się co zrobić aby zwiekszyć szanse by mieć zdrowego, szczęśliwego psa.