wizyt
Dzisiaj: 0Wszystkich: 4551

szczenięta

Oczekujemy szczeniąt, które przyjdą na świat w połowie marca 2024 roku. Jeżeli jesteś zainteresowany szczeniakami z naszej hodowli możesz wpisać się na listę oczekujących by dołączyć do naszej psiej rodziny. Postaraj się napisać coś o sobie, swoich założeniach, marzeniach oraz oczekiwaniach co do szczeniaka. Jeśli chciałbyś mieć szczenię od nas potrzebujesz nieco cierpliwości, ale możesz być pewien, że zrobimy wszystko co w naszej mocy żeby wybrać odpowiednie psie dziecko dla Ciebie! Zajmujemy się hodowlą owczarków australijskich wiele lat, mamy duże doświadczenie i wiedzę, którą chętnie dzielimy się z właścicielami naszych psich dzieci. Zawsze służymy radą oraz pomocą, będąc stałym kontakcie z opiekunami naszych maluchów.

 

kontakt: kenneljasinsky@gmail.com
tel: +48 695 050 199

WYJĄTKOWE PSY, DLA WYJĄTKOWYCH WŁAŚCICIELI

Posiadamy wysokie standardy hodowli, nasze psy są prezentowane są na wystawach w Europie i Skandynawii osiągając duże sukcesy, są championami wielu krajów. Wiele z nich posiada doskonałe predyspozycje do pracy lub sportu i towarzyszy właścicielom w różnych aktywnościach. Nasze szczenięta staramy się umieścić tylko w najlepszych, dobrych domach tak by czuły się zadbane i kochane. Utrzymujemy stały kontakt z właścicielami naszych szczeniąt i spotykamy się niczym duża psia rodzina. Pozwala to nam poszerzać wiedzę, konsultować się w razie trudności bądź problemów, sięgać wspólnie po zwycięstwo i cieszyć się tym co mamy.

Wszystkie nasze psy hodowlane są przebadane na choroby genetyczne występujące w rasie, posiadają badania kliniczne stawów oraz oczu wykonane przez wysoko wykwalifikowanych weterynarzy. 

Badania genetyczne: 

CEA , PRA , HSF4 , DM , NCL , MDR1

Badania kliniczne:

HD, ED, OCD, LTV
Badanie oczu z certyfikatem 

PROCES SOCJALIZACJI

Przede wszystkim zanim do nas napiszesz powinieneś wiedzieć, że szczeniaki mamy w domu, odchowane w naszym salonie (nie mamy kojca na podwórku) więc maluchy są dobrze przystosowane do domowego życia. Socjalizacja małych szczeniąt jest dla nas szczególnie ważnym procesem, który pomaga im rozwijać zdolności społeczne i przystosowywać się do otaczającego świata. Nasza praca rozpoczyna się już od 3 doby życia, gdy zaczynamy już treningi WNS. WSNS - czyli Wczesna Stymulacja Neurologiczna Szczeniąt to zestaw ćwiczeń wykonywanych raz dziennie, od 3 do 16 dnia życia szczenięcia. Metoda polega na poddawaniu każdego szczeniaka z osobna 5 stymulacjom, co znacząco zwiększa w późniejszym życiu odporność na stres oraz na choroby.

- Stymulacja dotykowa między opuszkami palców – dotyk opuszek i przestrzeni pomiędzy z pomocą patyczka higienicznego

- Unoszenie głowy – ustawienie w pozycji z głową skierowaną pionowo do góry

- Opuszczanie głowy – ustawienie w pozycji z głową skierowaną pionowo w dół

- Pozycja grzbietowa – ustawienie na plecach

- Stymulacja termiczna – ułożenie na wilgotnym, schłodzonym ręczniku

Szczeniaki poznają od najwcześniejszych chwil życia kontakt z człowiekiem, różnymi ludźmi w różnej grupie wiekowej. Mają kontakt z dziećmi, innymi zwierzętami tego samego gatunku jak i innymi np. kotami. Spotkania te są pozytywne i w pełni przez nas kontrolowane. Zabieramy szczeniaki w różne miejsca, takie jak parki, ulice, sklepy, aby nauczyć ich radzenia sobie w różnych środowiskach. Zaznajomione są także z jeżdżeniem samochodem. Staramy się by szczeniaki poznały różne dźwięki tj klakson, odkurzacz czy hałas miejski dzięki czemu są mniej podatne na lęki związane z hałasem. Maluchy poznają także kontakt z różnymi teksturami tj podłoga drewniana, kafelki, piasek, trawka, kostka brukowa, dywan itp. Od 6 tygodnia rozpoczynamy także trening społeczny czyli prostą naukę komend podstawowych jak siad, przyjdź, przynieś. Nauczone są także zabiegów pielęgnacyjnych: kąpieli, suszenia suszarką oraz obcinania pazurów, tak by reagowaly na te czynności ze spokojem. Tak naprawdę szczeniaki mają zapewniony doskonały start i reszta zależy już od Ciebie 😊

CZYM KARMIMY

Pierwszym posiłkiem szczeniąt jest ligawa wołowa, następnie wprowadzamy kozinę, mielone mięso z piersi indyka zalane kozim mlekiem z dodakiem żółtka.

W wieku 6 tygodni podajemy dobrej jakości suchą karmę z dużą zawartością mięsa i suplementy dla szczeniaka z firmy Pokusa

Jeżeli masz życzenie aby Twój szczeniak odchowany był wyłącznie na diecie naturalnej (bez suchej karmy) daj nam znać odpowiednio wcześniej. 

PROCES REZERWACJI

Aby zarezerwować szczeniaka należy przejść rozmowę dotyczącą Waszych oczekiwań, trybu życia, planów oraz doświadczenia. Zazwyczaj rezerwujemy szczenięta jak już widać ich temperament, budowę anatomiczną i predyspozycje by mieć pewność, że właściwy pies trafia do odpowiednich osób. W wyjątkowych przypadkach decydujemy się na rezerwacje wstępne już po urodzeniu - gdy czujesz miłość od pierwszych chwil, śmiało możesz nam o tym powiedzieć. Rozumiemy :)

Rezerwacja jest równoważna z wpłatą zadatku, wynoszącym 1/4 ceny szczenięcia. Szczeniaka należy odebrać do 8 tygodnia życia. W wyjątkowych przypadkach gdy szczeniak jedzie zagranicę za dodatkową opłatą przetrzymujemy maluchy do 4 miesiąca życia i przez ten czas pracujemy nad ich socjalizacją.

Najczęstszym pytaniem przy rezerwacji jest cena szczeniaka, jednak nie jestem na ten moment w stanie powiedzieć jaka będzie cena malucha na przyszły czy kolejny rok. Spowodowane jest to niestabilną inflacją, rosnącymi cenami badań i zależy to przeze wszystkim od konkretnego szczeniaka, skojarzenia, predyspozycji. O cenę malucha najlepiej jest zapytać po urodzeniu lub w 5-6 tygodniu jego życia. 

Dziękuję Ci za wizytę na mojej stronie i zapraszam Cię do kontaktu ze mną :) 

Wspaniałe domy dla naszych maluchów są zawsze mile widziane heart