Jasinsky SHINE BRIGHT

Puszek jest psem reproduktorem, który urodził się w naszej hodowli. To już trzecie pokolenie hodowli Jasinsky i powód mojej dumy z wykonanej pracy hodowlanej. Jest to pies o wyjątkowym eksterierze i delikatnym, opiekuńczym charakterze. Posiada Młodzieżowy oraz Dorosły Championat Polski i Championat Litwy. Jako szczenię zdobył także tytuł zwycięzcy klubu rasy (Puppy Club Winner). W wolnym czasie Puszek trenuje frisbee.

Cechuje go przepiękny wyraz, harmonijna budowa oraz efektowny ruch, który odziedziczył po swojej babci Sheine - zwyciężczyni świata (res.WW 2008 Multi Ch. SUNNYRAIN THE STAR AT SAUSSUREA). Jego ojciec jest psem ratowniczym, aktywnie uczestniczącym w sportach (CH PL Saussurea MOST HAPPY FELLA). Dalsze pokolenia Puszka - dziadek Rock - do dzisiaj zachwyca swoimi osiągnięciami i sukcesami w dziedzinie wystaw oraz pasterstwa (Multi CH. GEMMELL UNEXPECTED AT SAUSSUREA).

Puszek posiada kompletny pakiet badań genetycznych z wynikami +/+ i MDR1 +/-.

HD A, ED 0, OCD - normal, LTV - normal oraz wynik badania oczu z 2023 roku z wynikiem clear.

To, co wyróżnia Puszka spośród innych psów, to jego posłuszeństwo, delikatność i opiekuńczość zarówno wobec zwierząt jak i dzieci. Chętnie bawi się z dziećmi, szczeniakami oraz opiekuje nawet bezdomnymi kociakami, które znajdują się u nas w domu tymczasowym. Jego umiarkowana budowa ( 24kg) doskonale współgra ze zdolnościami do łapania dysków oraz doskonałą techniką skoku. Jego struktura anatomiczna, umożliwia wykonywanie typowych dla rasy czynności.

Jest psem który zachwyca sędziów oraz miłośników rasy swoim wspaniałym eksterierem, idealnymi proporcjami, małymi dobrze osadzonymi uszami, wydajnym, lekkim ruchem, cudownym, gęstym, prostym futrem nie wymagającym dodatkowej stylizacji.

Rodowód Puszka jest dla mnie wyjątkowy. Posiada moje ukochane amerykańskie linie i psy legendy, które dały się poznać jako psy wystawowe oraz chętne do pracy z człowiekiem, takie jak:
res.EW 2012, CH USA SCHAEFER VINELAKE IMPULSIVE
Multi Ch. res.WW 2008 SUNNYRAIN THE STAR AT SAUSSUREA
HOF, CH USA IVORY ISLES MEETS THE CRITERIA
Multi Ch. NORTHBAY ROCK ON SUMMIT
HOF, CH USA STORMRIDGES HE'S ALL THAT
Westminster Winner 2008, CH USA VINELAKE COLLINSWOOD YABLON
Jest zinbreedowany 4:4 na topowego psa USA, HOF AKC/ASCA CH McMatt's EZ Going
https://www.aussie-info.ru/dog.php?screen=1&userif=2&id=35713

Jest dostępny jako reproduktor dla wybranych suk zarejestrowanych FCI z pełnym pakietem badań.